Go to content
  • Kafejka Stu Pociech działa na ulicy Freta w Warszawie. Wystarczy przyjść i być.
  • Wegańskie jedzenie nie tylko dla wegan. Na Kruczej 23/31 w Warszawie. Lokal Vegan Bistro zaprasza. Smacznego!
  • hipopatam i świnka
    Dobrana para!
  • Żółw czy wiewiórka? Które z nich powinno się znaleźć na okładce notesu. Wybieraj!

Fundacja Pociechom

Telefon: 
22 870 28 28

Fundacja Pociechom – organizacja pożytku publicznego powstała we wrześniu 1997 roku. Głównym celem jej starań niezmiennie jest dobro dzieci, mimo, iż na przestrzeni lat nieznacznie zmieniały się profile podejmowanych działań i lokalizacje. Fundacja prowadzi rehabilitację dzieci i młodzieży niepełnosprawnej poprzez hipoterapię, rehabilitację SI oraz zajęcia logopedyczne.
 
Fundacja Pociechom w celu pozyskania środków na działalność statutową związaną
z rehabilitacją i profilaktyką umożliwia swoim klientom korzystanie z bazy jeździeckiej
i rekreacyjnej usytuowanej w atrakcyjnym komunikacyjnie punkcie Warszawy, nad brzegiem Wisły w pobliżu szlaku Golędzinowskiego.
Do dyspozycji  gości Fundacji pozostaje altanka oraz huśtawka,  a w najbliższej przyszłości powstanie także mini plac zabaw. Wydzielono także miejsce  na ognisko, które jest jedną
z atrakcji podczas imprez otwartych i spotkań integracyjnych.
Budynek stajni skonstruowany jest  z drewna i mieści 10 przestronnych boksów dla koni. Posiada pomieszczenia biurowe, służbowe, zaplecze sanitarne, przebieralnię. Na rozległym – ponad czterohektarowym terenie Fundacji znajduje się duży plac do jazdy oraz dwa trawiaste padoki. W okresie zimowym rozstawiana jest hala namiotowa chroniąca jeźdźców przed śniegiem, deszczem i zimnym wiatrem. W pogodnych miesiącach zajęcia prowadzone są na zewnątrz.
 
Fundacja ciągle  się rozwija, dlatego planowana jest sukcesywna rozbudowa Stajni
i wzbogacanie oferty rekreacyjnej.