Go to content
  • Kafejka Stu Pociech działa na ulicy Freta w Warszawie. Wystarczy przyjść i być.
  • Wegańskie jedzenie nie tylko dla wegan. Na Kruczej 23/31 w Warszawie. Lokal Vegan Bistro zaprasza. Smacznego!
  • hipopatam i świnka
    Dobrana para!
  • Żółw czy wiewiórka? Które z nich powinno się znaleźć na okładce notesu. Wybieraj!

Fundacja Ad Hoc

Adres email: 
Telefon: 
889-981-780

Fundacja Ad Hoc swoje cele realizuje przede wszystkim poprzez nieodpłatne świadczenie usług i doradztwa dla organizacji pozarządowych w kwestiach wykorzystania nowych technologii oraz działalności w internecie, a także realizację własnych projektów. Prowadzi też warsztaty dla młodzieży i dorosłych. Działalność Fundacji skupia się na wykorzystaniu nowych mediów i technologii w projektach społecznych, przede wszystkim na poziomie lokalnym. Stali współpracownicy Fundacji posiadają doświadczenie w realizacji projektów audiowizualnych, warsztatów medialnych i komputerowych, a także doświadczenie trenerskie, również w dziedzinie technik narracyjnych - storytellingu. Priorytetem Fundacji są projekty innowacyjne, wykorzystujące najnowocześniejsze metody i technologie, lub poszukujące nowych zastosowań i kontekstów.
Od kwietnia 2014 roku w warszawskiej dzielnicy Wawer prowadzimy Otwartą Pracownię Cyfrową. Celem Pracowni jest promowanie nowoczesnych technologii poprzez interesujące projekty wychodzące naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom mieszkańców: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Oferujemy zajęcia komputerowe dla różnych grup odbiorców i na różnym poziomie zaawansowania, naukę programowania, grafiki komputerowej, wideo, druku 3D, otwarte wykłady i warsztaty, i dużo więcej…
W Pracowni wykorzystujemy, tworzymy i promujemy wolne i otwarte oprogramowanie, a rezultaty prowadzonych projektów udostępniamy na otwartych licencjach.
Chcemy, by OPC była miejscem współtworzonym przez użytkowników – zapraszamy wszystkich do uczestnictwa i współpracy, dzielenia się pomysłami i wiedzą. Oferujemy zaplecze i wparcie w tworzeniu fajnych projektów.