Go to content
  • Kafejka Stu Pociech działa na ulicy Freta w Warszawie. Wystarczy przyjść i być.
  • Wegańskie jedzenie nie tylko dla wegan. Na Kruczej 23/31 w Warszawie. Lokal Vegan Bistro zaprasza. Smacznego!
  • hipopatam i świnka
    Dobrana para!
  • Żółw czy wiewiórka? Które z nich powinno się znaleźć na okładce notesu. Wybieraj!

Fundacja Edukacyjna "Pies i Staś"

Adres email: 
Telefon: 
508 423 114
505 828 081

Warszawska Fundacja Terapeutyczna „Pies dla Stasia" prowadzi pionierską działalność w zakresie dogoterapii społeczej. Jej podopieczni, zagrożeni nieprzystosowaniem i wykluczeniem społecznym, to dzieci i młodzież z rodzin cierpiących z powodu alkoholizmu, przemocy, biedy, bezrobocia, patologicznych więzi rodzinnych, z rodzin wielodzietnych, rozbitych i niewydolnych wychowawczo, zaniedbujących potrzeby emocjonalnie, poznawcze i fizycznie dzieci.

Krótka historia

W wyniku pracy Fundacji, jedno z miejsc, które znalazło się pod jej opieką: „Dom Małego Stasia" – przedszkole dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, stworzone i prowadzone przez Fundację Św. Jana Jerozolimskiego, od września 2004 jako pierwsze w Polsce przyjęło profil dogoterapeutyczny - psy są tu na stałe obecne w przedszkolnym życiu, zabawie, edukacji i terapii. Fundacja realizuje swoje programy profilaktyczne, edukacyjne i terapeutyczne w „Domu Piotra", „Domu Pawła", „Domu Mikołaja" (Fundacja Św. Jana Jerozolimskiego, ul. Królowej Aldony 13), w warszawskiej Szkole Podstawowej dla dzieci z autyzmem (Zespół Szkół nr 97, ul. Tarchomińska 4), w warszawskich i podwarszawskich przedszkolach, podczas różnorakich imprez plenerowych. Oprócz pracy na rzecz dzieci i młodzieży Fundacja prowadzi działalność propagującą profesjonalne podejście do dogoterapii i od 3 lat, w oparciu o własne programy,  prowadzi szkolenia podstawowe i tematyczne w zakresie dogoterapii. Prowadzi także szeroką działalność edukacyjną dotyczącą profilaktyki pogryzień i obalając mity, przekazuje nowoczesną wiedzę na temat szkolenia psów, promuje nieawersyjny, kooperatywny związek człowieka z psem.

Misja i cele

Podstawową ideą i zadaniem Fundacji jest działalność edukacyjna i terapeutyczna dla dzieci i młodzieży przy udziale odpowiednio przygotowanych psów. W skład naszej kadry wchodzą pedagodzy, logopedzi, terapeuci i szkoleniowcy psów. Fundację tworzą także wolontariusze o ciekawych profesjach udoskonalających wspólną pracę. Działamy w zespołach: terapeuta, przewodnik psa i pies. Dążymy do jak najlepszej pracy na rzecz drugiego człowieka i sprostania międzynarodowym standardom dogoterapeutycznym.