Go to content
  • Kafejka Stu Pociech działa na ulicy Freta w Warszawie. Wystarczy przyjść i być.
  • Wegańskie jedzenie nie tylko dla wegan. Na Kruczej 23/31 w Warszawie. Lokal Vegan Bistro zaprasza. Smacznego!
  • hipopatam i świnka
    Dobrana para!
  • Żółw czy wiewiórka? Które z nich powinno się znaleźć na okładce notesu. Wybieraj!

New Emma Hostel

Hostel Emma mieści się w trzypiętrowej zabytkowej kamienicy w centrum miasta przy ul. Wilczej 25. 10 minut piechotą od Metra Centrum i 15 minut od Dworca Centralnego. Zajmujemy trzy lokale: jeden na I piętrze i dwa na III p. W styczniu 2011 ruszyliśmy/łyśmy z pokojami na dolnym poziomie: Dwuosobowym Wolskim i wieloosobowym Orsetti z 12 łóżkami – 4 na antresoli, 4 pojedyncze i 4 piętrowe. Od stycznia 2012 działa również druga część hostelu na III p.: cztery prywatne pokoje dwuosobowe Carlo, Margaret, Leila i Klar, dwa trzyosobowy Rudi i Jane oraz jeden pięcioosobowy pokój żeński Susan i dorm Górski z pięcioma piętrowymi łóżkami. Na górze jest oddzielna łazienka z prysznicami i aneks kuchenny. Hostel prowadzi Spółdzielania Socjalna Miłość.

Nasz hostel jest spokojnym, domowym miejscem, dla osób które chcą w kameralnej atmosferze spędzić czas, popracować czy poczytać. Szczególnie zapraszamy aktywistów, aktywistki, działaczy i działaczki nieformalnych grup i kolektywów, pracowników, pracownice, wolontariuszy i wolontariuszki organizacji pozarządowych. Mamy szczególną ofertę dla osób starszych, uczelni i organizatorów festiwali. Zapraszamy również rodziców z dziećmi oraz babcie i dziadków z wnukami i wnuczkami. Jest kącik i przewijak dla dzieci.

Śniadania i inne poczęstunki w hostelu są przede wszystkim wegańskie i przyrządzone tak, aby każdy i każda znalazł coś dla siebie. Uwzględniamy różne diety. Śniadania są oparte na produktach rolnych i przetworach pochodzących z bio i ekologicznego gospodarstwa agroturystycznego w Węgajtach na Warmii.  W czasie swej działalności zamierzamy współpracować z innymi spółdzielniami w tym z zatrudniającymi osoby niepełnosprawne.

Jesteśmy przyjaźni dla środowiska. W hostelu obowiązuje segregacja śmieci. Mamy różne „patenty” na oszczędzanie energii (żarówki energooszczędne, czujniki światła) i wody (ograniczniki zużycia wody). Energie elektryczną w 20 procentach czerpiemy ze źródeł odnawialnych. Meble i elementy wyposażenia są drewniane, a drewno wykorzystane do ich produkcji pochodzi częściowo z odzysku. Meble wykonał Reinold Goerigk ze wspomnianego eko-gospodarstwa w Węgajtach. Łóżka Reinold w części zrobił ze sztachet i ścinków a zabudowę drzwi ze starych listew podłogowych. Drewno zaimpregnowane jest naturalnymi środkami ochronnymi takimi jak olej naturalny czy pokost lniany. Staramy się aby środki higieniczne i wszelkie detergenty były biodegradowalne, nietestowane na zwierzętach i niekorporacyjne a artykuły biurowe oraz toaletowe z recyklingu. Chcemy, aby jak najwięcej rzeczy w hostelu pochodziło z „drugiej ręki”. Nikomu już nie potrzebne przedmioty czy odpady znajdą u nas nowe zastosowanie i znów okażą się użyteczne :D

Centralnym miejscem hostelu jest salon z aneksem kuchennym, w którym można coś upichcić, ale i miło spędzić czas. Do dyspozycji naszych gości i gościń jest kawa i herbata pochodzące ze sprawiedliwego handlu (fair-trade). W salonie znajduje się stanowisko komputerowe oparte na open-source’owym oprogramowaniu LINUX, można skorzystać z darmowego internetu, gier planszowych czy ogólnodostępnej biblioteczki, w której będzie można znaleźć wiele ciekawych pozycji, w tym również krytycznych. Jest również internet bezprzewodowy hot-spot.

Zależy nam, aby nasi goście i nasze gościnie czuli i czuły się u nas komfortowo i przyjemnie. Mamy nadzieję, że zapewni Wam to miła obsługa, przyjemny wystrój i przyjazny charakter hostelu.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Wszystkie zdjęcia: Ania Foto

Kontakt