Go to content
  • Kafejka Stu Pociech działa na ulicy Freta w Warszawie. Wystarczy przyjść i być.
  • Wegańskie jedzenie nie tylko dla wegan. Na Kruczej 23/31 w Warszawie. Lokal Vegan Bistro zaprasza. Smacznego!
  • hipopatam i świnka
    Dobrana para!
  • Żółw czy wiewiórka? Które z nich powinno się znaleźć na okładce notesu. Wybieraj!

Gospoda Jaskółeczka

Serwując domowe posiłki najwyższej jakości w cenach „na każdą kieszeń” dostarczenie satysfakcji dla jak najszerszej grupy konsumentów oraz zmiana wizerunku osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

Celem Stowarzyszenia „Wzajemna Pomoc” jest stworzenie miejsca, gdzie zainteresowana grupa konsumentów znalazłaby usługę gastronomiczną polegającą na przygotowaniu i podaniu posiłków obiadowych w przytulnych wnętrzach, w miłej, wręcz domowej atmosferze. Segmentem rynku, na którym prowadzona będzie działalność są jadłodajnie i bary, gdzie głównym kryterium świadczonej usługi gastronomicznej jest jej cena. Filozofią stowarzyszenia jest połączenie jakości posiłków serwowanych w średniej i wyższej klasie restauracjach (biorąc także pod uwagę warunki lokalowe) z poziomem cen barów i jadłodajni. Biorąc pod uwagę prawa ekonomii, lokal powinien być miejscem serwowania posiłków „na każdą kieszeń”. 

 

Jako firma społeczna podstawowym jej celem jest utworzenie miejsc pracy dla osób bezrobotnych z powodu chorób psychicznych Jest to grupa docelowa pracowników - Beneficjentów Ostatecznych. 

 

Opierając się na dotychczasowych doświadczeniach w pracy z osobami z grupy docelowej można stwierdzić, że przedsiębiorstwa społeczne są dla nich jedną z najefektywniejszych metod integracji społecznej.

 

Metoda ta zapobiega bierności społecznej i zawodowej Beneficjentów Ostatecznych. Bierność społeczna staje się ich udziałem w większości form wsparcia i rehabilitacji społeczno-zawodowej, które są trwale oderwane od procesów społecznych i rynkowych zachodzących w konkretnych społecznościach lokalnych. 

 

Należy podkreślić, że w tym projekcie to Beneficjenci Ostateczni są najważniejszymi podmiotami. Przy realizacji projektu zakładane jest zaangażowanie przedstawicieli Beneficjentów Ostatecznych we wszystkich możliwych etapach realizacji projektu.

 

Ogromną zaletą serwowanych przez nas dań jest to iż przygotowujemy je sami. Wszystkie zupy przygotowujemy na bazie rosołu z kurcząt i wołowiny. Każdy pieróg i naleśnik robiony jest z ogromnym zapałem i sercem, aby smakował w jedyny niepowtarzalny sposób…

 

Dlaczego warto u nas jeść?

 

Jesteśmy jednym z niewielu w naszym regionie lokali, który przygotowuje posiłki kojarzące się z domowym jedzeniem, na którego przygotowanie niewiele osób ma czas. Dodatkowo każde danie smakuje lepiej, kiedy spożywane jest ze świadomością, że każda zostawiona u nas złotówka wspiera osoby, mające ogromne problemy z zaistnieniem na rynku pracy. Wreszcie atmosfera, jaką nasz lokal zapewnia, sprawia że każdy może poczuć się jak… u mamy.

 

Pierogi, które są specjalnością „Gospody…” lepimy sami, a bardzo łatwo to poznać, gdyż jeden niepodobny jest do drugiego. Mają jedyny w swoim rodzaju smak i miękkie, delikatne ciasto. Farsz mięsny wyrabiamy z mięsa rosołowego, do pierogów z grzybami służą nam prawdziwki, a do ruskich sery twarogowe i boczek wędzony. 

Pozostałe dania, które są u nas serwowane zachwycają delikatnym smakiem, pięknym zapachem, które dzięki znajomości odpowiednich receptur nadają się do podawania nawet małym dzieciom. 

Dzięki naszemu zaangażowaniu i chęci współpracy dajemy Państwu również szansę na przygotowywanie domowy, rodzinnych imprez, takich jak imieniny, komunie, chrzciny, wesela. U nas w przyjemnej atmosferze i dzięki przygotowywaniu określonego typu potraw organizacje tego typu spotkań jest możliwa przy minimalnym wkładzie zapracowanych osób, które chcą i mogą skorzystać z naszych propozycji.

  

Wszyscy, którzy chcą spróbować pysznych dań, ogrzać się w cieple domowej atmosfery, posłuchać dobrej muzyki, a czasem poezji mogą czuć się zaproszeni do jedynej w swoim rodzaju gospody w Radomiu, „Gospody Jaskółeczki”.

Kontakt